Bilgi Saklamada Ve Okutmada Son Sistem Barkodlar

Teknoloji çağında olduğumuz bu dönmelerde her alanda olduğu gibi barkodlama sisteminde de çağ atlanmış durumda. Birçok sektörde klasik ve tek boyutlu sistem barkodlar kullanılırken karekod barkod sistemi hızla yayılmaya başladı. karekodlar bilgi paylaşımını oldukça hızlandırdığı için birçok firma ya da şahıslar tarafından kullanılmaktadır. Sistem oldukça kolay olup mobil uygulaması da bulunmaktadır.

Karekod Nedir Nerelerde Kullanılır?

Karekod nedir kısaca özetlemek gerekirse, klasik ya da tek boyutlu barkodlardan farklı olarak Bilgi Saklamada Ve Okutmada Son Sistem Barkodlarverileri hafızasında toplayan, diğer barkot sistemlerine göre daha fazla veri saklayan bir sistemdir. Birçok sektörde önümüze çıkan karekod uygulama sistemi gittikçe kullanım alanı yaygınlaşmaktadır. Kitap ve kırtasiye sektöründe, ilaç sektöründe, firma tanıtımlarında, billboard reklamlarında, kartvizitlerde olmak üzere birçok alanda tanıtımı yapılacak ürünün uygulaması alanın bir kenarında çeşitli şekillerde verilmektedir.

Karekoda Hangi Bilgiler Aktarılabilmektedir?

Karekodlara ürünlerin açıklamaları, kullanım koşulları gibi uygulamalar başta olmak üzere mobil uygulamalarında ad, soyad, adres, telefon rehberi, herhangi bir açıklama yazısı ya da tanıtım gibi istenilen birçok bilgi aktarılabilir. karekodun bir farklı kullanım versiyonu olan datamatrix bilgi veri sistemi de bulunmaktadır. datamatrix ülkemizde ilaç sektöründe kullanılmaktadır. datamatrixler kare şeklinde ve siyah beyaz renklerden oluşmaktadırlar.

Karekod Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Karekodlar her şeyden önce bilgilere çok kolay şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır. Unutulmasını istemediğiniz bilgilerin not edilmesini ve gerektiği zaman tekrarlanmasına olanak sağlar. Mobil uygulaması sayesinde kolay kullanımı mevcuttur.