Bitcoin Fiyat Grafiği Nasıl Oluşur?

Bitcoin Madenciliği

Madencilik minig anlamında da kullanılmaktadır. Bitcoin sistemi günümüzde oldukça popülerdir. Bu nedenle herkes bitcoin yatırımı yapmak istemektedir. Bu da mining yani madencilik ile mümkündür. Bu aşamada daha karlı yatırımlar yapmak için Bitcoin fiyat grafiği önemlidir. Bitcoin’in alış ve satış fiyatlarının gidişatına göre belirlenen bitcoin fiyat grafiği ile nasıl bir yol izleneceği belirlenmektedir.

Bitcoin madenciliği için ilk olarak bir bitcoin borsasına üye olunarak sanal cüzdan sahibi olunmalıdır. Bunun için Türkiye’de hizmet vermekte olan 4 tane bitcoin borsasından birini seçebilirsiniz. Ancak bu 4 borsada da kredi kartı ile işlem menüsü geliştirilmemiştir. Bu nedenle yurtdışındaki bitcoin borsalarında işlem yapmak isterseniz, o borsalardan birini seçerek üye olmanız gerekir.

Üyelik işlemlerinin tamamlanmasından sonra bitcoin alma menüsüne gidilerek bitcoin alınır ve cüzdana eklenerek bitcoin madenciliğine başlanmış olur. Bitcoin artık temel yatırım araçlarından biri olarak görülmektedir. Bu nedenle bitcoin alış ve satış fiyatının görüldüğü Bitcoin fiyat grafiği çok önemlidir. Yatırımdan elde edilecek olan kar oranı bitcoin fiyat grafiğine göre belli olmaktadır.

Bitcoin Fiyat Grafiği ve Önemi

Bitcoin işlemlerinde daha yüksek kar oranı elde etmek için bitcoin’in fiyat gidişatı çok önemlidir. Bitcoin herhangi bir merkeze bağlı olmadığı için bitcoin fiyat grafiği de bir merkez tarafından belirlenmez. Bitcoin fiyatları da herhangi bir kurum tarafından değil, tamamen madencilik yapan kişilerin taleplerine göre belirlenir. Bitcoin sistemine ilk kez giren ve yüksek yatırım için bitcoin almak isteyen kişilerin bitcoin fiyat grafiğine göre bitcoin alış fiyatına bakması gerekir. Buna göre fiyat düşük ise istenildiği kadar bitcoin alınabilir ve ileride fiyatlar çok yükseldiğinde satış yapılarak kar elde edilir. Ancak bitcoin fiyat grafiğine göre fiyat yüksek ise o anda bitcoin alınmaz ve fiyatın düşmesi beklenir.