Dekoratif Yastıklar Nasıl Kullanılmalı?

İnsanların pek önemsediği bir konu olmasa da özellikle bazı ev hanımlarının evdeki dağınıklıktan bahsederken yastıklardan dert yandığını sıkça duymuşsunuzdur. Doğru şekilde kullanılmış yastıklar evinizin genel görünümünü bile değiştirebilir. Hepimizin evinde kırlent ya da renkli yastıklar vardır. İşte bunları güzel bir şekilde kombine ederek evimizi daha modern bir hale getirebiliriz. Nasıl mı?

 Yastık Sayısı

Üzerinde düşünmemiş olsanız bile emin olun ki 3 tane büyük yastık 6 adet küçük yastıktan daha şık ve güzel duracaktır. Yastık sayımız ne kadar az olur; buna paralel yastıklarımızın boyutu da büyük olursa odalarımız daha geniş ve hoş duracaktır. Yastık sayısının fazlalığı kalabalıktan başka bir şey değildir. Beni fikrim dekorasyon açısından evinizi kötü bir görüntüye itmekten başka bir şey değildir.

 Renk Seçimi

Yastıklarımızın rengi, üzerine koyacağımız kanepemizle büyük zıtlık taşımamalıdır. Çok renk harmonisi tuvalde güzel dursa da odamızda hiç te hoş durmayacaktır. Bunun yerine kanepemizle birlikte oda rengimize de uygun, biraz daha açık ya da koyu renkleri tercih edebiliriz. Yastıklarımızın üzerinde çok renk olmamasına dikkat edelim. En fazla iki renk tercih edilebilir. Bunun dışında üçgen, kare, dikdörtgen gibi geometrik şekilleri içeren yastıklar da tercih edilebilir.

Leopar desenli yastıklar ya da kumaşlar benim tercihen kullanacağım eşyalar olmamasına rağmen isterseniz odanızı güzel bir şekilde düzenleyerek bu renkleri de kullanabilirsiniz.

Evimiz neredeyse bütün zamanımızı içinde geçirdiğimiz, acı tatlı her şeyi yaşadığımız yuvamız, daha iyisini hak etmiyor mu? Siz de doğru tercihlerle evinizi daha güzel hale getirebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla eviniz sanki yeniden dizayn edilmiş havası verebilir. Sizce de fazlalıklardan kurtulma zamanı gelmedi mi? Harekete geçmek için daha ne bekliyorsunuz?