En Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri

En Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri Acaba Hangileri Olmalı?

INCEPTION (BAŞLANGIÇ)

Yapım: 2010

IMDB: 8,8

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page

Bu film tam bir paradoks harikasıdır. Filmin ilk yarısında mantık ve fizik kuralları teker teker anlatılır. Artık biraz bu kurallar hakkında bir şeyler öğrendim derken filmin ikinci yarısında bu kurallar tek tek çiğnenir. Nasıl olduğunu siz de anlamazsınız ve bir rüyanın mı yoksa bir paradoksun mu içinde olduğunuzu kesinlikle ayırt edemezsiniz. Bir an filmdeki olaylara hakim olduğunuzu düşünürsünüz. Fakat filmin sonunda öyle bir kurgu vardır ki yine kafanız allak bullak olur. Film biter ve hala arkadaşlarınızla tartışmalarınız devam eder. Herkes filme farklı bir yorum katar. Çok etkileyici bir film olduğu konusunda birçok kişi hem fikirdir.

DAWN OF THE PLANET OF THE APES (Maymunlar Cehennemi: Safak Vakti )

YAPIM: 2014

IMDB: 7,6

Oyuncular: Gary Oldman, Keri Russell, Andy Serkis

Bu film de ise insanların yaptıkları deneyler sonucunda aslında kendi türlerini iyileştirmeye çalışırken, doğanın dengesini nasıl oynadıklarını anlatan ilginç bir bilim-kurgu filmidir. Hem hikayesi açısından hem de şuan bulunduğumuz şartların bize neler yaptırdığını anlamak için kesinlikle izlenilmesi gereken bir filmdir. Doğal yaşamlarında alınan ve bir hastalığın tedavisi için laboratuvar ortamlarına kapatılan maymunların yaşadıkları sıkıntılı dolu günleri anlatmaktadır. Sonunda er ya da geç insanlardan intikamlarını alacaklardır. Biraz deneysel konular ilginizi çekiyorsa mutlaka izleyin.

MATRİX

Yapım: 1999

IMDB: 8,7

Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Klasik filmlerden birisi olan Matrix’i izlemeyen yoktur. Eğer izlemediyseniz bu film hakkında pek söylenecek söz yoktur. Hatta seri olan Matrix’i eğer bir bilim-kurgu hayranıysanız kesinlikle izlemişsinizdir, eğer izlemediyseniz vakit kaybetmemelisiniz. İzledikten sonra algılarınızın değiştiğini hissedeceksiniz.