Kuran Nasıl Öğrenirim ?

Kuran Nasıl Öğrenirim?

Kısa zaman da Kuranı öğrenmek çocuklar için biraz daha mümkün olsa da yetişkin bireyler öğrenememekten hep şikâyet etmektedirler. Kuran nasıl öğrenirim diye endişelenmenize hiç gerek yok. Bahsedeceğimiz adımlardan herhangi biri ya da birilerini uygularsanız Kuranı öğrenme şansınız oldukça yüksektir.

Camilerde ve yurtlarda öğretilen bir kuran kursuna yazılabilirsiniz. Kuran okumayı ve öğretmeyi bilen komşunuzdan dostunuzdan akrabanızdan öğrenebilirsiniz. Kuran öğrenmenize yardımcı cd setlerden alıp bireysel olarak çalışarak öğrenebilirsiniz.

Kuran Nasıl ÖğrenirimEvde kuran okumayı bilen eşiniz oğlunuz kızınız anneniz babanız varsa onlardan destek alabilirsiniz. Hemen yanınızdaki fırsatları da ölçüp tartmalısınız. Kuranın öğrenmede ilk kullanılan elif-ba kitaplarından alıp kendi kendinize çalışarak öğrenebilirsiniz. İnternetten kuran öğrenebileceğiniz bütün siteleri araştırmanız gerekecektir bu yolla da öğrenebilirsiniz.

Biraz önce de bahsettiğim gibi çocuk yaşlarda öğrenmenin daha kolay olduğunu söyleyen eğitimciler bulunmaktadır. Neden bu kanı var ve nasıl öğretiliyor bunun hakkında da konuşalım.

Çocuklara tıpkı bir basket kursuna bir dans kursuna gitmesi kadar doğal ve kendini geliştirecek ve huzura kavuşturacak bir hobi olarak yansıtılması gerekmektedir. Kuran öğrenmenin önemini de anlatmak gerekir tabiiki. Bununda bir kazanım olduğunu bilmesi gereken çocuklara sık sık bilgi yarışmaları tarzında aktivitelerle eğlenceli hale getirmelisiniz.

Kolay Namaz Nasıl Kılınır ?

Kolay Namaz Nasıl Kılınır?

İçinizden namaz kılmak geliyor fakat bir türlü fırsat yaratamıyor ve sürekli öğrenmek için erteliyorsanız bir an önce başlamanız için kolay namaz nasıl kılınır en basit yöntemiyle bu yazımızda bulabilirsiniz.

Namazın bir takım vacipleri bulunmaktadır. Eğer namaz kılmak istiyor iseniz bu bilgiler oldukça işinize yarayacak.

kolay namaz kılmaKolay Namaz Nasıl Kılınır ?

  •  -Namaza başlarken Allahu Ekber denir.
  •  -Nafile namazının her bir rekâtında Fatiha süresi okunur, farz namazlarının ise ilk iki rekâtında.
  •  -Vitir ve nafile namazının her rekâtında Fatiha okuduktan sonra sura ya da ayet okunur.
  •  -Secdede alnınız ile beraber burnunuzun da yere değmesi gerekir.
  •  -Üç dört rekâtlı namazlarda ikinci rekâtta oturmak gerekir.
  •  -İlk oturuşta ve son oturuşta Ettehiyyatü okunur.
  •  -Vitir namazında kunut duası okunur ve kunut tekbiri alınır.
  •  -Namazın sonunda sağa sola selam verilir.
  •  -Namazda herhangi bir yanlış yapılırsa sehiv secdesi yapılır.

Tüm bu şartlara uyarak kolay bir şekilde namazınızı kılabilirsiniz. Aynı zamanda resimli anlatımlarda size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.