Kışla Hizmet Takımı Nedir?

Askerlik görevini yerine getiren ve sivil herhangi bir iş kolunda uzmanlığı olan askerlerden oluşan takımdır. Bu takımın en temel amacı kışla içinde ordunun ihtiyaç duyacağı uzmanlık alanlarında ihtiyacın karşılanmasından sorumlu olmalarıdır. Çoğunlukla kışlaya dışarıdan hizmet alınmadığı için yaşanılan bölgenin her türlü sorumluğu yine askerlere aittir.

Kışla hizmet takımındaki askerlerin özellikleri

Bu takımın sunacağı hizmetler arasında aşçılıktan bahçe düzenine birçok alanda yapılabilmektedir. Her meslekten insanların bulunduğu takımda sivil hayatta yapılan meslekler veya benzer meslekler askeriyenin işine yaradığı ölçüde uygulanır. Burada gerekli görüldüğü halde askerlere eğitimler verdirilebilir ve bu sayede askerlik süresi bitenlerin yaşamlarına belirli bir meslek sahibi olarak devam etmeleri amaçlanabilir.

Kışla hizmet takımında yer alacak askerlerin görev ve sorumlulukları

Genellikle vasıfsız olarak askere gelmiş birilerinden farklı olarak mesai mantığıyla askeri görevlerini icra ederler. Örneğin bir kuaför askerlerin saçını keserken bir makine mühendisi makinelerin işleyişinden ve tamirinden sorumlu tutulabilmektedir. Verilen görevler askerin kabiliyetlerine bağlı olduğu için yapılan işlerde emir komuta zincirine çok tabi tutulmazlar.

Askeriyede sunulacak hizmetlerin sınırlarını yine buradaki koşullar belirleyecektir. Buradaki mesleğin icrası için gerekli alet edevat asker tarafından karşılanacağı için meslek sahibi üzerine zimmetli haldedir. Zarar görmesi halinde askerin sorumluluğundadır ve askerin hatası olduğu tespit edilirse ağır cezalar çarptırılma söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda gerekli mesleki görev icra edilirken emir komuta zincirinde olunması nedeniyle verilen emirlerin eksiksiz şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Her çeşit mesleğin icra edilebileceği kışla hizmet takımında gerek barışta gerekse savaşta sivil hayatta olun ihtiyaçların yine askeriye içinden sağlanarak kendi kendine yetecek halde olması amaçlanmıştır. Çünkü gerek ülke dışı gerekse ülke içi görevlerde ordunun dışa bağımlılığın azaltılması güvenlik ve kabiliyet açısından son derece önemlidir.

Sunumu Ve Servisi En İyi Olan 5 İstanbul Restoranı

Sunumu Ve Servisi En İyi Olan 5 İstanbul Restoranı

Restoran, özellikle de iyi bir restoran denince; işin içine menü, fiyat, servis, mekanın atmosferi, sunum, lezzet vb. gibi çeşitli kriterler girmektedir. İstanbul’un iyi restoranları ki bu restoranlar söz konusu kriterler baz alınarak; müşteriler ile bu sektörün uzmanları tarafından yapılan karşılaştırmalarla ön plana çıkmış, en çok tercih edilen restoranlar sınıfına girmişlerdir. Bu makalede sunum ve servis açısından İstanbul’un en iyi 5 restoranı hakkında bilgi vermek amaçlanmıştır.

Sunumu Ve Servisi En İyi Olan 5 İstanbul Restoranı

  1. Deraliye Osmanlı Saray Mutfağı Restaurant: İstanbul -Sultanahmet bölgesinde, Ticarethane sokakta hizmet vermekte olan restoran mükemmellik sertifikasına sahiptir. Bölgedeki 290 Restoran arasından 1. seçilmiştir. Özellikle Osmanlı ve Ortadoğu yemekleri ile hizmet veren restoranın sunum ve servisi mükemmel olarak değerlendirilmektedir.
  1. Şans Restaurant: Beşiktaş, Palmiye Sokakta bulunan mekan mükemmellik sertifikasına sahiptir. 290 restoran arasından 2. sırada bulunmaktadır. Özellikle Avrupa ve Akdeniz mutfağı üzerine hizmet vermektedir. Sunumu ve servisi ile yine mükemmel olarak değerlendirilmiş; müşterileri tarafından dinlendirici, sakin bir atmosfere sahip bulunmuştur.

3.Nicole Restaurant: Beyoğlu, Boğazkesen Caddesi’nde bulunan mekan; mükemmellik sertifikasına sahiptir. 290 restoran arasından 3.sıraya girmiştir. Türk, uluslararası ve Avrupa yemekleriyle hizmet vermektedir. Özellikle Sunum ve hizmet bakımından en iyiler arasında bulunmaktadır.

4.Topaz Restaurant: Beyoğlu, Gümüşsuyu’nda bulunan mekan; 290 restoran arasından 4.sıradadır. Bu mekanın da mükemmellik sertifikası bulunmaktadır. Çağdaş, Türk ve Akdeniz mutfağı ile hizmet vermekte olan restoranın sunum ve servisi mükemmel olarak nitelendirilmektedir. Topaz Restoran özellikle özel günler için tercih edilebilir bulunmuştur.

5.1924İstanbul Restaurant: Mekan, Beyoğlu- İstiklal Caddesi’nde bulunmakta; 290 restoran içinde 5.sırada yer almaktadır. Mekanın mükemmellik sertifikası mevcut olup; daha çok Türk, Rus, Doğu Avrupa mutfağına özgü yemeklerle ön plandadır. Tarihi temasıyla özellikle tarih severlerin ilgisini çekmektedir.