Yurtdışı Tatil Tur Önerileri

Özellikle yurtdışında kısa sürede daha çok yer görebilmek amacıyla tatil planı yapan kişiler yurtdışı turlarını tercih etmektedir. Bu yurtdışı turlarının seçimindeki en önemli kıstas gidilecek ülkelerin vize isteyip istememesidir.

Vizesiz Yurtdışı Turları

Vize işlemleri için vakit bulamayan aynı zamanda vize başvurusu masrafından kaçınan ve vize alamama gibi durumlarda tatil planını riske atmak istemeyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen yurtdışı turlarıdır. Son yıllarda ülkemizde en çok tercih edilen vizesiz turlar şunlardır;

Balkan Turları: Tur süresine göre farklı Balkan ülkelerini kapsayan, gidilen her ülkede yine süresine göre en az bir gece konaklama ve ülkenin kültürünü tanıma fırsatı bulabileceğiniz turlardır. Aynı zamanda Osmanlı Döneminden kalma tarihi yer ve yapıları görebilir ve Balkan lezzetlerinin tadına varabilirsiniz.

Ukrayna Turları: Özellikle pasaport dahi olmadan Türkiye Cumhuriyeti yeni kimlik kartları ile ülkeye giriş yapabilmesi sayesinde son zamanlarda en popüler olan vizesiz turlardan biri haline geldi. Aynı zamanda Ukrayna’nın ülke olarak ülkemize göre çok daha ucuz oluşu ve hava yolu şirketlerimizin sıklaştırdığı seferler Ukrayna’yı daha cazip hale getirmiştir. Bir dezavantaj olarak; Türk turistlerin en zorlandığı konu ülke dilinin Kiril alfabesiyle yazılmasıdır.

Vizeli Yurtdışı Turları

Vize alabilen veya geçerli Schengen vizesi olan kişilerin son yıllarda en çok tercih ettiği yurtdışı turlarının başında, farklı sürelerde ve farklı şehirleri kapsayan İtalya turları gelmektedir. Mimarisi, tarihi, kültürü ve yeme içme zenginliği ile İtalya ülkemizden binlerce turisti çekmektedir.

En çok tercih edilen bir diğer vizeli tur da Viyana, Prag, Budapeşte’yi kapsayan Orta Avrupa turlarıdır. Genellikle bir hafta süren bu tur programları kısa sürede mimari, sanatsal ve kültürel yönden önemli olan Avrupa başkentlerini tanıma fırsatı verdiği için tercih edilmektedir.