Kuran Nasıl Öğrenirim ?

Kısa zaman da Kuranı öğrenmek çocuklar için biraz daha mümkün olsa da yetişkin bireyler öğrenememekten hep şikâyet etmektedirler. Kuran nasıl öğrenirim diye endişelenmenize hiç gerek yok. Bahsedeceğimiz adımlardan herhangi biri ya da birilerini uygularsanız Kuranı öğrenme şansınız oldukça yüksektir.

Camilerde ve yurtlarda öğretilen bir kuran kursuna yazılabilirsiniz. Kuran okumayı ve öğretmeyi bilen komşunuzdan dostunuzdan akrabanızdan öğrenebilirsiniz. Kuran öğrenmenize yardımcı cd setlerden alıp bireysel olarak çalışarak öğrenebilirsiniz.

Kuran Nasıl ÖğrenirimEvde kuran okumayı bilen eşiniz oğlunuz kızınız anneniz babanız varsa onlardan destek alabilirsiniz. Hemen yanınızdaki fırsatları da ölçüp tartmalısınız. Kuranın öğrenmede ilk kullanılan elif-ba kitaplarından alıp kendi kendinize çalışarak öğrenebilirsiniz. İnternetten kuran öğrenebileceğiniz bütün siteleri araştırmanız gerekecektir bu yolla da öğrenebilirsiniz.

Biraz önce de bahsettiğim gibi çocuk yaşlarda öğrenmenin daha kolay olduğunu söyleyen eğitimciler bulunmaktadır. Neden bu kanı var ve nasıl öğretiliyor bunun hakkında da konuşalım.

Çocuklara tıpkı bir basket kursuna bir dans kursuna gitmesi kadar doğal ve kendini geliştirecek ve huzura kavuşturacak bir hobi olarak yansıtılması gerekmektedir. Kuran öğrenmenin önemini de anlatmak gerekir tabiiki. Bununda bir kazanım olduğunu bilmesi gereken çocuklara sık sık bilgi yarışmaları tarzında aktivitelerle eğlenceli hale getirmelisiniz.

Kuran Nasıl Öğrenirim ?” için bir yorum

  1. Halil İbrahim

    bakarak okumada sorun yok da ezbere okumada büyük bir problem yaşıyorum. Bu konuda ezber egzersizi mi yapılması gerek yoksa bu adamlar nasıl okuyor çok merak ediyorum

Yorumlar kapatıldı.