O Ses Türkiye Özgür Özkan

Kışın geldiğini anlama yöntemlerinden biri de Acun Ilıca’nın yapımcısı ve sunucusu olduğu hatta son iki sezondur kendisine ait kanalında yayınladığı O Ses Türkiye adlı yarışmanın başlaması oluyor. O Ses Türkiye yarışması başlayınca artık battaniye altına girip Ahmet Kaya, İbrahim Tatlıses, Kibariye şarkılarını dinleyip hangi jürinin dönüp hangisinin dönmeyeceğini tahmin etme yarışlarının da başlama zamanı geldiğini anlamış oluyor. Kısaca yarışma bize diyor ki Winter is Coming 🙂

4 Ekim 2015 pazar akşamı da bize bu havadisi getiren akşam olarak tarihe geçmiş durumda. Bu sene bir farklılık yaparak sadece yarışmaya kendi çapımda çemkirip fikirler yürütüp tembellik yapmak yerine, yarışmacılar ile ilgili fikirleri, düşünceleri ve bilgileri sitede belirtip insanlığa küçük de olsun katkıda bulunmak istedim. Belki kendisi hakkında fikir yürüttüğüm birileri yarışmayı birinci olarak bitirir de birileri o kişi hakkında bilgi edinmek ister diye bir düşünce içerisindeyim.

İlk talihlimiz Özgür Özkan oldu. Özgür Özkan, 35 yaşında bir şarkıcı. O Ses Türkiye yarışmasına Bursa’dan katılıyor. Bursa’da solistlik yaparken, kimin olduğunu söylemediği iki albümde besteleri olduğunu açıklamalarında bildiriyor.

Özgür Özkan’în seçtiği şarkı söz ve bestesi Gökhan Tepe’ye ait olan Gel Aşkım şarkısı oldu.  Tabii ki dünyanın en muhteşem jürisi olan O Ses Türkiye koltuğuna yapışmış olan Hadise daha nakarata gelmeden Özgür Özkan’a döndü. Peşi sıra Ebru Gündeş’de Özgür’ü takımına almak için dönüş yaptı. Özgür’ün seçimi ise  Hadise’den yana oldu. 5 sezondur bir tane bile finale yarışmacı çıkaramayan Hadise’nin bu sezondur neler yapacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Büyük bir ihtimalle Özgür finali göremeden O ses Türkiye yarışmasından düellolar zamanında elenecektir.