Sunumu Ve Servisi En İyi Olan 5 İstanbul Restoranı

Restoran, özellikle de iyi bir restoran denince; işin içine menü, fiyat, servis, mekanın atmosferi, sunum, lezzet vb. gibi çeşitli kriterler girmektedir. İstanbul’un iyi restoranları ki bu restoranlar söz konusu kriterler baz alınarak; müşteriler ile bu sektörün uzmanları tarafından yapılan karşılaştırmalarla ön plana çıkmış, en çok tercih edilen restoranlar sınıfına girmişlerdir. Bu makalede sunum ve servis açısından İstanbul’un en iyi 5 restoranı hakkında bilgi vermek amaçlanmıştır.

Sunumu Ve Servisi En İyi Olan 5 İstanbul Restoranı

  1. Deraliye Osmanlı Saray Mutfağı Restaurant: İstanbul -Sultanahmet bölgesinde, Ticarethane sokakta hizmet vermekte olan restoran mükemmellik sertifikasına sahiptir. Bölgedeki 290 Restoran arasından 1. seçilmiştir. Özellikle Osmanlı ve Ortadoğu yemekleri ile hizmet veren restoranın sunum ve servisi mükemmel olarak değerlendirilmektedir.
  1. Şans Restaurant: Beşiktaş, Palmiye Sokakta bulunan mekan mükemmellik sertifikasına sahiptir. 290 restoran arasından 2. sırada bulunmaktadır. Özellikle Avrupa ve Akdeniz mutfağı üzerine hizmet vermektedir. Sunumu ve servisi ile yine mükemmel olarak değerlendirilmiş; müşterileri tarafından dinlendirici, sakin bir atmosfere sahip bulunmuştur.

3.Nicole Restaurant: Beyoğlu, Boğazkesen Caddesi’nde bulunan mekan; mükemmellik sertifikasına sahiptir. 290 restoran arasından 3.sıraya girmiştir. Türk, uluslararası ve Avrupa yemekleriyle hizmet vermektedir. Özellikle Sunum ve hizmet bakımından en iyiler arasında bulunmaktadır.

4.Topaz Restaurant: Beyoğlu, Gümüşsuyu’nda bulunan mekan; 290 restoran arasından 4.sıradadır. Bu mekanın da mükemmellik sertifikası bulunmaktadır. Çağdaş, Türk ve Akdeniz mutfağı ile hizmet vermekte olan restoranın sunum ve servisi mükemmel olarak nitelendirilmektedir. Topaz Restoran özellikle özel günler için tercih edilebilir bulunmuştur.

5.1924İstanbul Restaurant: Mekan, Beyoğlu- İstiklal Caddesi’nde bulunmakta; 290 restoran içinde 5.sırada yer almaktadır. Mekanın mükemmellik sertifikası mevcut olup; daha çok Türk, Rus, Doğu Avrupa mutfağına özgü yemeklerle ön plandadır. Tarihi temasıyla özellikle tarih severlerin ilgisini çekmektedir.