Sürekli Aynı Dekorasyonu Kullanmanın Bir Zararı Olur Mu?

Dekorasyon insanın içerisindekini evine, ofisine, çalışma odasına, yaşamına hatta arabasına yansıtmasıdır. Oturma odanızda bir vazonun içerisine koyacağınız canlı çiçekler sizin odaya girdiğinizde gözünüze çarparak gülümsemenize sebep olabilir. Yılın her günü aynı ofiste çalışıyorsanız ve masanızın üzerindeki objeler hiç değişmiyorsa bu sizi bir yerde sonra tek düzeliğe götürecektir. Beyin dekorasyonun aynılığına alışacağı için haliyle yapacağınız iş bir monotonluk kazanacaktır.

 Dekorasyon insan sağlığına iyi gelir mi?

Dekorasyon insan sağlığını doğrudan tabiki de etkilemez. Fakat insan psikolojisi üzerinde olumsuz olmasa da olumlu etkileri mevcuttur. Sürekli aynı düzen içerisinde yaşamak insanın hayatına sıkıcılık katabilir. Ya da düzen değişikliği siz farkında olmadan size pozitif enerji sağlayabilir. Günümüz popüler dekorasyon uygulamalarında, internet sitelerinde birçok dekorasyon fikri bulabilirsiniz. Bazılarının yapımı oldukça kolay olan bu fikirler ile hayatınıza yeni bir renk katabilirsiniz.

 Siz de deneyin!

Yıllardır evinizde aynı koltuk düzeninde oturmaktan sıkılmadınız mı? Koltuklarınızın yerlerini değiştirin. Kütüphanenize yeni bir tasarım ekleyin. Özellikle bunlar özgün fikirleriniz olursa kendinizi rahatlatmanız da ve stresinizi atmanızda da size oldukça yardımcı olacaktır. Ofisinde çalışmak artık size sıkıcı mı geliyor? Nereye baksanız aynı mobilyaları, çekmeceleri, iş dosyalarını mı görüyorsunuz? Kendinize yeni dosyalıklar alın. Masanızda küçük düzenlemeler yapın. Ofis duvarlarınızı farklı dekoratif tablolar ile süsleyin.

 Dekorasyon insanı nasıl mutlu eder?

Yoğun stres altında, yoğun iş saatlerinde çalışan insanlar kendilerine vakit ayırmakta zorlanırlar. Bazen evin içerisinde vakit geçirmek için kendilerine uğraşlar aralar. Arkadaşınız, eşiniz ya da tek başınıza ortaya çıkarabileceğiniz dekorasyon fikirleri sizi stresten uzak tutacak ve beyninizin farklı şeylerle meşgul olmasını sağlayacaktır. İnternette kısa bir araştırma sonucunda ihtiyacınız olan dekorasyon fikirlerini bulabilir ve sizde kendi hayatınıza uygulayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin!